عسل خام چیست ؟

عسل خام واقعا مستقیم از کندو می آید و یک اَبَر خوراکی قدرتمند و شیرین کننده ای مفید است. خواص عسل خام و تفاوت های آن با عسل معمولی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. عسل اشکال و فرم های زیادی دارد، قرن هاست عسل بعنوان دارو و شیرین کننده طبیعی استفاده میشود. بعضی ها مستقیما از زنبوردارها عسل تهیه میکنند و بعضی آن را از فروشگاه میخرند. اما همه عسل ها یکسان نیستند.

عسل خام و عسل معمولی

تهیه عسل از زنبوردارها به این معناست که میتوانید اطلاعات کاملی راجع به این که چه نوع عسلی میخرید بدست آورید. وقتی از فروشگاه خرید میکنید ممکن است ندانسته عسل تقلبی بخرید و ضرر کنید. اکثر اوقات عسلی که از فروشگاه میخرید بیش از حد در فرآیند پاستوریزه، فرآوری شده است.

فرآیند پاستوریزه کردن، بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و آنزیم های عسل را از بین میبرد و ارزش غذایی آن را پایین می آورد. بعضی از مردم هم معتقدند که عسل خام و عسل معمولی فرقی ندارند، اما ما در این مقاله این سوء تفاهم را از بین میبریم.

قبل از اینکه به بررسی تفاوت بین این دو بپردازیم اول باید عسل خام را شرح دهیم.

عسل خام چیست

عسل خام چیست؟

عسل خام منحصر بفرد ترین مایع شیرینی است که زنبورها از شهد فشرده شده گل ها تولید میکنند. عسل خام واقعی یکراست از کندو می آید و یک اَبَر خوراکی قدرتمند شیرین کننده است که توسط یکی از شگفت انگیزترین موجودات کره ی زمین یعنی زنبور عسل درست می شود. به هیچ وجه حرارت ندیده، پاستوریزه نشده و فرآوری نشده است.

گرده گل یکی از بهترین و مقوی ترین خوراکی های طبیعت بحساب می آید. سرشار از پروتئین همراه با اسید آمینو هایی است که میتواند به راحتی مورد استفاده بدن شما قرار بگیرد. گرده گل برای بهبود تغذیه نامتعادل، سر زندگی و شادابی، طول عمر و افزایش انرژی استفاده میشود. همچنین برای کنترل وزن، سلامتی، زیبایی، حساسیت، جلوگیری از پیری و… نیز استفاده میشود.

مراقب عسل های پاستوریزه و بی کیفیت بازار باشید

بیشتر عسلی که در سوپرمارکت ها پیدا میشود عسل خام نیست، بلکه عسل تجاری معمولی است که پاستوریزه شده ( در ۷۰ درجه ی سانتی گراد یا بیشتر حرارت دیده و سریعا سرد شده است) تا تصفیه  آن آسانتر شود بسته بندی آن تمیزتر، روان ترو جذابتر بنظر برسد.

پاستوریزه کردن هرگونه سلول های مخمری درون عسل را از بین میبرد و از تخمیر آن جلوگیری میکند. پاستوریزه کردن و فرآوری بیش از حد تقریبا ۱۰۰٪ ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و خواص آنتی بیوتیکی را که معمولا در عسل اصل و خام کندو موجود است از بین میبرد.

/ 0 نظر / 66 بازدید